Koszyk 0 items - 0.00 zł 0
0 items - 0.00 zł 0

Niewłaściwe gatunki ryb z bojownikiem

NIEWŁAŚCIWE GATUNKI RYB W JEDNYM AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM

Z tymi rybami bojownik nie powinien być w jednym akwarium.

Oczywistym jest fakt, że ryby duże lub agresywne nie nadają się do akwarium z bojownikiem, są jednak gatunki które na pierwszy rzut oka wydają się pasować do tego zestawienia, z czasem jednak mogą okazać się bardzo problematyczne:

  1. Glonojady, otoski a raczej wszystkie gatunki przyssawkowe. Są to ryby które żerują nocą i w sytuacji braku pożywienia przyssiewają się do innych ryb w celu zjedzenia z nich śluzu. Większość gatunków ryb w tym bojownik nocą stają się bezbronne ponieważ ich tryb żerowania jest trybem dziennym. Może to skutkować potężnym stresem oraz utratą łusek, często myloną z chorobą ryb.

  2. Neony i brzanki i większość bystrzyków są rybami z natury łagodnymi i nie groźnymi, należą jednak do rodziny konszowanych i ich naturalnym odruchem jest podgryzanie ryb o długich płetwach.

  3. Kirysy, choć rybka jest bardzo fajna i pożyteczna, często jest nosicielem pasożytów na które sama jest odporna. Ryby te Warto kupować tylko ze sprawdzonego źródła.

  4. Inne bojowniki czyli ryby tego samego gatunku, samce walczą na śmierć i nie wolno trzymać ich w jednym akwarium (wyjątkiem są większe zbiorniki haremowe w których 1 samiec przypada na wiele samic a akwarium jest obfite bujną roślinność i wiele kryjówek) Choć nawet i w takich akwariach zdarzają się problemy z agresją.

  5. Gupiki są to bardzo spokojne i łagodne ryby, jednak większość z nich ma długie weloniaste płetwy, na które bojownik na pewno nie będzie obojętny. Ze względu na dobro gupików nie powinny one być w jednym akwarium z bojownikiem.

JEŻELI CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ !

EBOOK – JAK OPIEKOWAĆ SIĘ BOJOWNIKIEM

Drogi czytelniku, jeżeli zainteresowała Cię już teraz ta książka, oznacza to, że potrzebujesz praktycznej wiedzy na temat hodowli bojowników.  Ebook – Jak opiekować się bojownikiem pozwoli Ci zaoszczędzić masę straconego czasu na zdobywanie wiedzy w sieci oraz wyeliminowanie nieprawdziwych informacji, nerwów związanych z błędnymi zakupami, oraz niepotrzebnie wydanych pieniędzy na akcesoria i produkty, których nie potrzebujesz. Poradnik pomoże Ci także przejść cały proces zakupu akwarium, akcesoriów, preparatów, wybranych gatunków roślin oraz innych zwierząt wodnych do zakupu samego bojownika. W poradniku dowiesz się, na czym polega to wspaniałe hobby. Informacje w nim zawarte pomogą ominąć całą masę błędów, które popełniane są przez początkujących hobbystów podczas pierwszego zakupu bojownika, a także ułatwi zrozumieć Ci takie zagadnienia jak:

SPIS TREŚCI

1 . NATURALNE WYSTĘPOWANIE BOJOWNIKÓW

2 . SPOTKANIE CZŁOWIEKA Z BOJOWNIKIEM

3 . KRÓTKA HISTORIA BOJOWNIKÓW

4 . BUDOWA BOJOWNIKA

5 . OBECNA HODOWLA BOJOWNIKÓW

6 . PODSTAWOWE ODMIANY BOJOWNIKÓW

7 . NIESAMOWITE ODMIANY BARWNE BETTA MAHACHAIENSIS ALIEN

8 . FORMY BARWNE

  1. KULA CZY AKWARIUM?

1 0 . WIELKOŚĆ AKWARIUM DLA BOJOWNIKA

1 1 . JAKIE PODŁOŻE WYBRAĆ DO AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM?

1 2 . SZCZEPIENIE FORY BAKTERYJNEJ W NOWYM AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM

1 2 . ROŚLINNOŚĆ W AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM

1 3 . OZDOBY W W AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM

1 4 . DLACZEGO BOJOWNIKI NIE POTRZEBUJĄ FITRACJI?

1 5 . JEŻELI FILTRACJA, TO JAKA?

1 6 . JAK UZDATNIAĆ I USZLACHETNIAĆ WODĘ DLA BOJOWNIKA?

1 7 . PODSTAWOWA HIGIENA PODCZAS PODMIANY WODY

1 8 . TEMPERATURA WODY ORAZ POWIETRZA MIĘDZY TAFLĄ A POKRYWĄ

1 9 . JAK PODCZAS ZAKUPU WYBRAĆ ZDROWEGO BOJOWNIKA?

2 0 . BOJOWNIK DŁUG O CZYKRÓTKOPŁETWY?

2 1 . KARMIENIE BOJOWNIKA

2 2 . TRENING BOJOWNIKA

2 3 . BOJOWNIKI RAZEM CZY OSOBNO?

2 4 . NIEWŁAŚCIWE GATUNKI RYB W JEDNYM AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM

2 5 . NAJCZĘSTSZE CHOROBY BOJOWNIKÓW

LINK DO EBOOKAkliknij tutaj

dodaj komentarz