0 items - 0.00 zł 0

4 sposoby hodowli bojownika

4 sposoby hodowli bojownika

1. Hodowla bojownika pojedynczo w osobnych zbiornikach

Metoda ta sięga samych początków tego hobby. Pierwsi hodowcy kilkaset lat temu wszystkie ryby trzymali oddzielnie, ich celem było uzyskanie ryb bardzo silnych i dobrze wykarmionych po to, aby były doskonałymi wojownikami podczas walk bojowników. Później pojawili się hodowcy rozmnażający te ryby dla walorów wizualnych czyli konkursów piękności, tym bardziej metoda pojedynczego chowu była i jest najbardziej bezpieczną i efektywną ze względu na utrzymanie płetw oraz ogólnego rozwoju ciała w doskonałej kondycji. Metoda ta polega na trzymaniu pojedynczych osobników w osobnych zbiornikach, cyklicznym trenowaniu ryb  poprzez wyciąganie przegródki z między akwariów i krótkotrwałemu pokazaniu się bojownikom nawzajem. (więcej w zakładka treningi dla bojowników) Metoda ta ogranicza infekcje które mogą być powodem pojawienia się nowych ryb w zbiorniku. Pozwala na wyeliminowanie filtracji która z czasem powoduje gorszy stan wizualny bojownika. Ułatwia ewentualne leczenie ryb poprzez stosowanie kuracji w zbiorniku docelowym.

2. Hodowla bojownika w akwarium haremowym

Metoda hodowli jednogatunkowego akwarium w którym trzymamy jednego samca i stado samic. Jest to metoda która sprawdza się w większości przypadków, jednak zdarzają się czasem walki w środku stada. Przy tym typie hodowli należy pamiętać że akwarium powinno być możliwie jak największe. Minimalna wielkość akwarium to 54l z dużą ilością roślinności i kryjówek. Z mojego doświadczenia minimalna ilość samic na 1 samca to 6 sztuk ale zdarza się że powinno być ich nawet 10!. Ważne jest to, aby samiec był relatywnie duży w stosunku do samic w stadzie. Dzięki takiemu połączeniu zmniejszymy ryzyko zdominowania samca przez inną samicę i przejęcie przez nią kontroli w stadzie.

3. Hodowla bojownika w akwarium wielogatunkowym
  • W tym przypadku musimy zwrócić szczególną uwagę na dobór ryb (więcej informacji w zakładce (INNE GATUNKI RYB W JEDNYM AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM i NIEWŁAŚCIWE GATUNKI RYB W JEDNYM AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM)
  • Kolejną istotną sprawą jest filtracja (przeczytaj o filtracji z bojownikiem)
JEŻELI CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ !

EBOOK – JAK OPIEKOWAĆ SIĘ BOJOWNIKIEM

Drogi czytelniku, jeżeli zainteresowała Cię już teraz ta książka, oznacza to, że potrzebujesz praktycznej wiedzy na temat hodowli bojowników.  Ebook – Jak opiekować się bojownikiem pozwoli Ci zaoszczędzić masę straconego czasu na zdobywanie wiedzy w sieci oraz wyeliminowanie nieprawdziwych informacji, nerwów związanych z błędnymi zakupami, oraz niepotrzebnie wydanych pieniędzy na akcesoria i produkty, których nie potrzebujesz. Poradnik pomoże Ci także przejść cały proces zakupu akwarium, akcesoriów, preparatów, wybranych gatunków roślin oraz innych zwierząt wodnych do zakupu samego bojownika. W poradniku dowiesz się, na czym polega to wspaniałe hobby. Informacje w nim zawarte pomogą ominąć całą masę błędów, które popełniane są przez początkujących hobbystów podczas pierwszego zakupu bojownika, a także ułatwi zrozumieć Ci takie zagadnienia jak:

SPIS TREŚCI

1 . NATURALNE WYSTĘPOWANIE BOJOWNIKÓW

2 . SPOTKANIE CZŁOWIEKA Z BOJOWNIKIEM

3 . KRÓTKA HISTORIA BOJOWNIKÓW

4 . BUDOWA BOJOWNIKA

5 . OBECNA HODOWLA BOJOWNIKÓW

6 . PODSTAWOWE ODMIANY BOJOWNIKÓW

7 . NIESAMOWITE ODMIANY BARWNE BETTA MAHACHAIENSIS ALIEN

8 . FORMY BARWNE

  1. KULA CZY AKWARIUM?

1 0 . WIELKOŚĆ AKWARIUM DLA BOJOWNIKA

1 1 . JAKIE PODŁOŻE WYBRAĆ DO AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM?

1 2 . SZCZEPIENIE FORY BAKTERYJNEJ W NOWYM AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM

1 2 . ROŚLINNOŚĆ W AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM

1 3 . OZDOBY W W AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM

1 4 . DLACZEGO BOJOWNIKI NIE POTRZEBUJĄ FITRACJI?

1 5 . JEŻELI FILTRACJA, TO JAKA?

1 6 . JAK UZDATNIAĆ I USZLACHETNIAĆ WODĘ DLA BOJOWNIKA?

1 7 . PODSTAWOWA HIGIENA PODCZAS PODMIANY WODY

1 8 . TEMPERATURA WODY ORAZ POWIETRZA MIĘDZY TAFLĄ A POKRYWĄ

1 9 . JAK PODCZAS ZAKUPU WYBRAĆ ZDROWEGO BOJOWNIKA?

2 0 . BOJOWNIK DŁUG O CZYKRÓTKOPŁETWY?

2 1 . KARMIENIE BOJOWNIKA

2 2 . TRENING BOJOWNIKA

2 3 . BOJOWNIKI RAZEM CZY OSOBNO?

2 4 . NIEWŁAŚCIWE GATUNKI RYB W JEDNYM AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM

2 5 . NAJCZĘSTSZE CHOROBY BOJOWNIKÓW

LINK DO EBOOKAkliknij tutaj

dodaj komentarz