KARMIENIE
Jak prawidłowo karmić bojownika ?
- Aby ustalić najlepszą dietę dla Twojego bojownika, najpierw powinniśmy poznać jego odmianę oraz formę barwną. Pozwoli to nam dobrać dla niego odpowiedni pokarm.
- Niewłaściwy pokarm może spowodować zaburzony rozwój fizyczny i przebarwienie ryb.
- Bojownik jest rybą mięsożerną i w naturze żywi się drobnymi skorupiakami i larwami komarów.
- Bojowniki które startują w konkursach piękności oraz goszczą w naszych akwariach mają większe zapotrzebowanie na związki odżywcze niż bojowniki dzikie. Ma to związek z bardzo długimi płetwami oraz zróżnicowanym i często bardzo mocnym wybarwieniem.
- Dlatego tak ważne jest aby pokarm który podajemy był możliwie jak najlepiej zbilansowany a zarazem łatwostrawny dla naszego bojownika.
- Większość początkujących Hobbystów nie zdaje sobie sprawy z faktu iż ryby odżywiają się nie tylko poprzez układ pokarmowy ale także wchłaniają związki odżywcze przez błonę śluzową. Dlatego też bardzo istotne jest uszlachetnianie wody witaminami Body Strong+ oraz wyciągiem z migdałecznika. Wzmacnia to znacznie odporność ryb, ich witalność oraz regenerację całego organizmu.
- W naszej ofercie znajdują się pokarmy stworzone specjalnie na potrzeby wyjątkowych odmian bojowników, których recepturę stworzyli hodowcy zajmujący się rozmnażaniem bojowników od pokoleń.
Betta Pro Color
to karma bardzo bogata w związki odżywcze, bardzo wspiera piękne wybarwienie bojowników nadając im niesamowitą głębie koloru. Betta Pro Color zawiera 54% odżywczego białka, niezbędną ilość węglowodanów, tłuszczy a także witamin i soli mineralnych. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym doświadczeniom oraz wyjątkowej, jakości tego produktu Twój bojownik będzie zdrowy i pięknie wybarwiony.
9. Betta Pro White
Betta Pro White to karma pełnoporcjowa, która wzmacnia odbudowę łusek i płetw. Głównym założeniem Betta Pro White jest zachowanie naturalnie jasnych kolorów. Szczególnie polecana dla osobników w kolorze białym lub z elementami białego na ciele i płetwach. Pokarm powstał na bazie naturalnych składników, zawiera 64% odżywczego białka, niezbędną ilość węglowodanów i tłuszczy a także witamin i minerałów. Pozbawiona jest astaksantyny oraz beta karotenoidów, które w swoim działaniu mogą wpływać na przebarwienia naturalnych kolorów bojowników.
9. Warto także unikać pokarmów żywych aby nie przenieść pasożytów i bakterii do naszego akwarium. Odradzam także karmienie ryb ochotką w jakiejkolwiek formie. Ochotka jest pokarmem bardzo brudnym a w jej organizmie można znaleźć duże ilości metali ciężkich oraz toksyn, które prędzej czy później będą miały wpływ na długość życia Twoich ryb. Ochotka może się okazać dobrym pokarmem tylko wtedy, gdy samemu ją wyhodujemy w czystych warunkach i odseparowanym od dopływu wody z zewnątrz zbiorniku hodowlanym.
Poniżej umieszczamy filmik jakie są skutki przekarmienie bojownika oraz jak temu zapobiec. Zachęcamy do obejrzenia!
jeżeli chcesz wiedzieć więcej !
EBOOK – JAK OPIEKOWAĆ SIĘ BOJOWNIKIEM
Drogi czytelniku, jeżeli zainteresowała Cię już teraz ta książka, oznacza to, że potrzebujesz praktycznej wiedzy na temat hodowli bojowników. Ebook – Jak opiekować się bojownikiem pozwoli Ci zaoszczędzić masę straconego czasu na zdobywanie wiedzy w sieci oraz wyeliminowanie nieprawdziwych informacji, nerwów związanych z błędnymi zakupami, oraz niepotrzebnie wydanych pieniędzy na akcesoria i produkty, których nie potrzebujesz. Poradnik pomoże Ci także przejść cały proces zakupu akwarium, akcesoriów, preparatów, wybranych gatunków roślin oraz innych zwierząt wodnych do zakupu samego bojownika. W poradniku dowiesz się, na czym polega to wspaniałe hobby. Informacje w nim zawarte pomogą ominąć całą masę błędów, które popełniane są przez początkujących hobbystów podczas pierwszego zakupu bojownika, a także ułatwi zrozumieć Ci takie zagadnienia jak:
SPIS TREŚCI
1 . NATURALNE WYSTĘPOWANIE BOJOWNIKÓW
2 . SPOTKANIE CZŁOWIEKA Z BOJOWNIKIEM
3 . KRÓTKA HISTORIA BOJOWNIKÓW
4 . BUDOWA BOJOWNIKA
5 . OBECNA HODOWLA BOJOWNIKÓW
6 . PODSTAWOWE ODMIANY BOJOWNIKÓW
7 . NIESAMOWITE ODMIANY BARWNE BETTA MAHACHAIENSIS ALIEN
8 . FORMY BARWNE
- KULA CZY AKWARIUM?
1 0 . WIELKOŚĆ AKWARIUM DLA BOJOWNIKA
1 1 . JAKIE PODŁOŻE WYBRAĆ DO AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM?
1 2 . SZCZEPIENIE FORY BAKTERYJNEJ W NOWYM AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM
1 2 . ROŚLINNOŚĆ W AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM
1 3 . OZDOBY W W AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM
1 4 . DLACZEGO BOJOWNIKI NIE POTRZEBUJĄ FITRACJI?
1 5 . JEŻELI FILTRACJA, TO JAKA?
1 6 . JAK UZDATNIAĆ I USZLACHETNIAĆ WODĘ DLA BOJOWNIKA?
1 7 . PODSTAWOWA HIGIENA PODCZAS PODMIANY WODY
1 8 . TEMPERATURA WODY ORAZ POWIETRZA MIĘDZY TAFLĄ A POKRYWĄ
1 9 . JAK PODCZAS ZAKUPU WYBRAĆ ZDROWEGO BOJOWNIKA?
2 0 . BOJOWNIK DŁUG O CZYKRÓTKOPŁETWY?
2 1 . KARMIENIE BOJOWNIKA
2 2 . TRENING BOJOWNIKA
2 3 . BOJOWNIKI RAZEM CZY OSOBNO?
2 4 . NIEWŁAŚCIWE GATUNKI RYB W JEDNYM AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM
2 5 . NAJCZĘSTSZE CHOROBY BOJOWNIKÓW