02
Lis

Czy wiesz jak zachować czystość w akwarium z bojownikiem ?

PIELĘGNACJA  AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM  

Czy wiesz jak zachować czystość w akwarium z bojownikiem

 1. Bojownik jest rybą która gdy czuje się dobrze, uwielbia jeść, przez to codziennie na dnie zbierają się nieczystości.
 2. Jeżeli przesadzisz z ilością, pamiętaj żeby po każdym posiłku usunąć nadmiar niezjedzonego pokarmu zestawem do higieny akwarium .
 3. Największym niebezpieczeństwem dla zdrowia ryb w akwarium jest amoniak i azotany które pojawiają się w akwarium poprzez rozpuszczające się na dnie resztki pokarmu, rozkładające się liście oraz odchody.
 4. Choć bojownik jest znacznie bardziej odporny na powyższe toksyny w stosunku do większości innych gatunków ryb, nie oznacza że powinniśmy problem bagatelizować.
 5. Aby uniknąć tego typu problemów zadbajmy o czystość akwarium naszego bojownika.
 1. Około 40 minut po każdym karmieniu użyj cienkiej rurki z zestawu do higieny akwarium aby  „odkurzając” dno akwarium usunąć nieczystości. Wężyk w zestawie do higieny akwarium jest tak dobrany aby nie ściągnąć dużej ilości wody a móc swobodnie usunąć wszystkie nieczystości z dna.
 2. Staraj się przy tej czynności nie zlewać  więcej niż 1/5 wody z akwarium.
 3. Po usunięciu nieczystości, uzupełnij wylaną wodę, wodą przygotowaną wcześniej do podmian aby woda nie była jałowa, dodaj do niej Body Strong oraz wyciąg z migdałecznika aby uszlachetnić ją w odpowiednie dla ryby związki odżywcze.
 1. Raz w tygodniu, użyj czyścika do szyb uważając przy tym aby podłoże nie dostało się między czyścik a szybę (może to spowodować porysowanie szyb) Używając czyścika pozbędziesz się z szyb wszelkiego rodzaju osadów oraz glonów które podczas cotygodniowych podmian mogą się pojawić w Twoim akwarium.

 1. Zawsze co 7 dni podmieniaj 60% wody w Twoim akwarium, aby ułatwić zlanie wody, użyj rurki z zestawu do higieny akwarium.

 1. Następnie uzupełniamy wcześniej przygotowaną wodą do podmian z wyciągiem z migdałecznika i witaminami  Body strong
 2. Czynności z pkt. 6,7,8 powtarzamy co 7 dni

dodaj komentarz

EnglishFrenchGermanItalianPolishRussian