Czy wiesz jak zachować czystość w akwarium z bojownikiem ?
PIELĘGNACJA AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM
Czy wiesz jak zachować czystość w akwarium z bojownikiem ?
- Bojownik jest rybą która gdy czuje się dobrze, uwielbia jeść, przez to codziennie na dnie zbierają się nieczystości.
- Jeżeli przesadzisz z ilością, pamiętaj żeby po każdym posiłku usunąć nadmiar niezjedzonego pokarmu zestawem do higieny akwarium .
- Największym niebezpieczeństwem dla zdrowia ryb w akwarium jest amoniak i azotany które pojawiają się w akwarium poprzez rozpuszczające się na dnie resztki pokarmu, rozkładające się liście oraz odchody. Aby jak najszybciej zadbać o równowagę biologiczną Twojego akwarium, bardzo ważne jest to aby w pierwszej kolejności zaszczepić zbiornik szczepami bakterii nitryfikacyjnych Betta BioStart+ które przyspieszą rozkład związków organicznych (pokarm, odchody ryb, rozkładające się liście) i pomogą Ci zarówno w utrzymaniu czystości jak i równowagi biologicznej Twojego akwarium. Bakterie te są szczególnie polecane do akwariów z wodą stojącą czyli typowo do zbiorników które są idealnym środowiskiem dla bojownika.
- Choć bojownik jest znacznie bardziej odporny na powyższe toksyny w stosunku do większości innych gatunków ryb, nie oznacza że powinniśmy problem bagatelizować.
Aby uniknąć tego typu problemów zadbajmy o czystość akwarium naszego bojownika.
- Około 40 minut po każdym karmieniu użyj cienkiej rurki z zestawu do higieny akwarium aby „odkurzając” dno akwarium usunąć nieczystości. Wężyk w zestawie do higieny akwarium jest tak dobrany aby nie ściągnąć dużej ilości wody a móc swobodnie usunąć wszystkie nieczystości z dna.
- Staraj się przy tej czynności nie zlewać więcej niż 1/5 wody z akwarium.
- Po usunięciu nieczystości, uzupełnij wylaną wodę, wodą przygotowaną wcześniej do podmian aby woda nie była jałowa, dodaj do niej Body Strong oraz wyciąg z migdałecznika aby uszlachetnić ją w odpowiednie dla ryby związki odżywcze.
- Raz w tygodniu, użyj czyścika do szyb uważając przy tym aby podłoże nie dostało się między czyścik a szybę (może to spowodować porysowanie szyb) Używając czyścika pozbędziesz się z szyb wszelkiego rodzaju osadów oraz glonów które podczas cotygodniowych podmian mogą się pojawić w Twoim akwarium.
- Zawsze co 7 dni podmieniaj 60% wody w Twoim akwarium, aby ułatwić zlanie wody, użyj rurki z zestawu do higieny akwarium.
- Następnie uzupełniamy wcześniej przygotowaną wodą do podmian z wyciągiem z migdałecznika i witaminami Body strong
- Czynności z pkt. 6,7,8 powtarzamy co 7 dni
JEŻELI CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ !
EBOOK – JAK OPIEKOWAĆ SIĘ BOJOWNIKIEM
Drogi czytelniku, jeżeli zainteresowała Cię już teraz ta książka, oznacza to, że potrzebujesz praktycznej wiedzy na temat hodowli bojowników. Ebook – Jak opiekować się bojownikiem pozwoli Ci zaoszczędzić masę straconego czasu na zdobywanie wiedzy w sieci oraz wyeliminowanie nieprawdziwych informacji, nerwów związanych z błędnymi zakupami, oraz niepotrzebnie wydanych pieniędzy na akcesoria i produkty, których nie potrzebujesz. Poradnik pomoże Ci także przejść cały proces zakupu akwarium, akcesoriów, preparatów, wybranych gatunków roślin oraz innych zwierząt wodnych do zakupu samego bojownika. W poradniku dowiesz się, na czym polega to wspaniałe hobby. Informacje w nim zawarte pomogą ominąć całą masę błędów, które popełniane są przez początkujących hobbystów podczas pierwszego zakupu bojownika, a także ułatwi zrozumieć Ci takie zagadnienia jak:
SPIS TREŚCI
1 . NATURALNE WYSTĘPOWANIE BOJOWNIKÓW
2 . SPOTKANIE CZŁOWIEKA Z BOJOWNIKIEM
3 . KRÓTKA HISTORIA BOJOWNIKÓW
4 . BUDOWA BOJOWNIKA
5 . OBECNA HODOWLA BOJOWNIKÓW
6 . PODSTAWOWE ODMIANY BOJOWNIKÓW
7 . NIESAMOWITE ODMIANY BARWNE BETTA MAHACHAIENSIS ALIEN
8 . FORMY BARWNE
- KULA CZY AKWARIUM?
1 0 . WIELKOŚĆ AKWARIUM DLA BOJOWNIKA
1 1 . JAKIE PODŁOŻE WYBRAĆ DO AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM?
1 2 . SZCZEPIENIE FORY BAKTERYJNEJ W NOWYM AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM
1 2 . ROŚLINNOŚĆ W AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM
1 3 . OZDOBY W W AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM
1 4 . DLACZEGO BOJOWNIKI NIE POTRZEBUJĄ FITRACJI?
1 5 . JEŻELI FILTRACJA, TO JAKA?
1 6 . JAK UZDATNIAĆ I USZLACHETNIAĆ WODĘ DLA BOJOWNIKA?
1 7 . PODSTAWOWA HIGIENA PODCZAS PODMIANY WODY
1 8 . TEMPERATURA WODY ORAZ POWIETRZA MIĘDZY TAFLĄ A POKRYWĄ
1 9 . JAK PODCZAS ZAKUPU WYBRAĆ ZDROWEGO BOJOWNIKA?
2 0 . BOJOWNIK DŁUG O CZYKRÓTKOPŁETWY?
2 1 . KARMIENIE BOJOWNIKA
2 2 . TRENING BOJOWNIKA
2 3 . BOJOWNIKI RAZEM CZY OSOBNO?
2 4 . NIEWŁAŚCIWE GATUNKI RYB W JEDNYM AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM
2 5 . NAJCZĘSTSZE CHOROBY BOJOWNIKÓW
1 Komantarz
MACIEJ WALENCIAK
Profesjonalne doradztwo,miła i rzetelną obsługa oraz PRZEPIĘKNE ryby!!!
100% Polecam!