01
Lis

Czy warto mieć rośliny z bojownikiem ?

ROŚLINNOŚĆ W AKWARIUM

Czy warto mieć rośliny z bojownikiem ?

  1. Roślinność jest częścią naturalnego środowiska bojowników.
  2. Rośliny usuwają z wody związki azotowo fosforowe, które to dostają się do wody poprzez rozkład rybich odchodów , karmy, liści roślin i innych związków organicznych.
  3. Nadmiar azotanów w wodzie jest niekorzystny dla ryb i choć bojowniki mają znacznie zwiększoną odporność na ich stężenia, warto dzięki roślinom dbać o dobrą jakość wody.
  4. Rośliny znacznie zmniejszają też ilość fosforanów w naszym akwarium, jego nadmiar powoduje najczęściej obfity rozwój glonów.
  5. Osobiście w przypadku akwariów z bojownikami jestem zwolennikiem roślin które można trzymać w glinianych donicach (bardzo fajnie sprawdzają się lotosy lub kryptokoryny) oraz roślin na korzenno/na kamiennych lub ewentualnie pływających. Tego typu roślinność powoduje że łatwiej jest nam usuwać resztki z dna a co za tym idzie utrzymać w akwarium lepszą higienę.
  6. Tego typu styl uprawy roślin w akwarium ma  sens również w przypadku leczenia które w niejednym przypadku zmusza nas do usunięcie roślin z akwarium podczas kuracji.
  7. Podsumowując.. Warto posiadać w akwarium naturalną roślinność i polecam ją każdemu kto zamierza posiadać akwarium z bojownikiem i nie tylko.

dodaj komentarz

EnglishFrenchGermanItalianPolishRussian