Czy warto mieć rośliny z bojownikiem ?
- Roślinność jest częścią naturalnego środowiska bojowników.
- Rośliny usuwają z wody związki azotowo fosforowe, które to dostają się do wody poprzez rozkład rybich odchodów , karmy, liści roślin i innych związków organicznych.
- Nadmiar azotanów w wodzie jest niekorzystny dla ryb i choć bojowniki mają znacznie zwiększoną odporność na ich stężenia, warto dzięki roślinom dbać o dobrą jakość wody.
- Rośliny znacznie zmniejszają też ilość fosforanów w naszym akwarium, jego nadmiar powoduje najczęściej obfity rozwój glonów.
- Osobiście w przypadku akwariów z bojownikami jestem zwolennikiem roślin które można trzymać w glinianych donicach (bardzo fajnie sprawdzają się lotosy lub kryptokoryny) oraz roślin na korzenno/na kamiennych lub ewentualnie pływających. Tego typu roślinność powoduje że łatwiej jest nam usuwać resztki z dna a co za tym idzie utrzymać w akwarium lepszą higienę.
- Tego typu styl uprawy roślin w akwarium ma sens również w przypadku leczenia które w niejednym przypadku zmusza nas do usunięcie roślin z akwarium podczas kuracji.
- Podsumowując.. Warto posiadać w akwarium naturalną roślinność i polecam ją każdemu kto zamierza posiadać akwarium z bojownikiem i nie tylko.
Link do roślin zalecanych w akwarium z bojownikiem – kliknij tutaj
JEŻELI CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ !
EBOOK – JAK OPIEKOWAĆ SIĘ BOJOWNIKIEM
Drogi czytelniku, jeżeli zainteresowała Cię już teraz ta książka, oznacza to, że potrzebujesz praktycznej wiedzy na temat hodowli bojowników. Ebook – Jak opiekować się bojownikiem pozwoli Ci zaoszczędzić masę straconego czasu na zdobywanie wiedzy w sieci oraz wyeliminowanie nieprawdziwych informacji, nerwów związanych z błędnymi zakupami, oraz niepotrzebnie wydanych pieniędzy na akcesoria i produkty, których nie potrzebujesz. Poradnik pomoże Ci także przejść cały proces zakupu akwarium, akcesoriów, preparatów, wybranych gatunków roślin oraz innych zwierząt wodnych do zakupu samego bojownika. W poradniku dowiesz się, na czym polega to wspaniałe hobby. Informacje w nim zawarte pomogą ominąć całą masę błędów, które popełniane są przez początkujących hobbystów podczas pierwszego zakupu bojownika, a także ułatwi zrozumieć Ci takie zagadnienia jak:
SPIS TREŚCI
1 . NATURALNE WYSTĘPOWANIE BOJOWNIKÓW
2 . SPOTKANIE CZŁOWIEKA Z BOJOWNIKIEM
3 . KRÓTKA HISTORIA BOJOWNIKÓW
4 . BUDOWA BOJOWNIKA
5 . OBECNA HODOWLA BOJOWNIKÓW
6 . PODSTAWOWE ODMIANY BOJOWNIKÓW
7 . NIESAMOWITE ODMIANY BARWNE BETTA MAHACHAIENSIS ALIEN
8 . FORMY BARWNE
- KULA CZY AKWARIUM?
1 0 . WIELKOŚĆ AKWARIUM DLA BOJOWNIKA
1 1 . JAKIE PODŁOŻE WYBRAĆ DO AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM?
1 2 . SZCZEPIENIE FORY BAKTERYJNEJ W NOWYM AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM
1 2 . ROŚLINNOŚĆ W AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM
1 3 . OZDOBY W W AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM
1 4 . DLACZEGO BOJOWNIKI NIE POTRZEBUJĄ FITRACJI?
1 5 . JEŻELI FILTRACJA, TO JAKA?
1 6 . JAK UZDATNIAĆ I USZLACHETNIAĆ WODĘ DLA BOJOWNIKA?
1 7 . PODSTAWOWA HIGIENA PODCZAS PODMIANY WODY
1 8 . TEMPERATURA WODY ORAZ POWIETRZA MIĘDZY TAFLĄ A POKRYWĄ
1 9 . JAK PODCZAS ZAKUPU WYBRAĆ ZDROWEGO BOJOWNIKA?
2 0 . BOJOWNIK DŁUG O CZYKRÓTKOPŁETWY?
2 1 . KARMIENIE BOJOWNIKA
2 2 . TRENING BOJOWNIKA
2 3 . BOJOWNIKI RAZEM CZY OSOBNO?
2 4 . NIEWŁAŚCIWE GATUNKI RYB W JEDNYM AKWARIUM Z BOJOWNIKIEM
2 5 . NAJCZĘSTSZE CHOROBY BOJOWNIKÓW